• V Dzień Regionalny

          • Od kilku lat w naszym szkolnym kalendarzu uroczystości ważne miejsce zajmuje Dzień Regionalny. W ubiegłym roku ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa i nauczanie zdalne nie udało się go zorganizować. W tym roku, biorąc pod uwagę wciąż jeszcze trudną sytuację pandemiczną i w trosce o nasze bezpieczeństwo, postanowiliśmy rozdzielić obchody na dwa dni.

            Tegoroczny Dzień Regionalny był naszym małym jubileuszem – odbył się już bowiem po raz piąty. Poprzedził go szereg działań mających na celu promowanie regionalizmu i zwrócenie uczniom uwagi na bardzo ważny aspekt, jakim jest znajomość tradycji, obyczajów i historii „Małej Ojczyzny”. Pani Agata Chlipała przeprowadziła w klasach 0-3 zajęcia z regionalizmu, zorganizowano konkurs plastyczny dla najmłodszych uczniów, stworzona została także prezentacja przybliżająca lokalną historię i tradycje. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zapoznania się z nią podczas godzin wychowawczych, dodatkowo opublikowaliśmy ją na naszej stronie internetowej oraz szkolnym Facebooku.

            20 maja miała miejsce pierwsza odsłona Dnia Regionalnego. Zorganizowany został w naszej szkole i wzięli w nim udział uczniowie, którzy akurat w tym dniu uczyli się stacjonarnie (a więc klasy 0-3 oraz 4-6). Ważnym punktem uroczystości był występ zespołu NUCICKI, który obok tradycyjnych przyśpiewek, muzyki oraz tańców nawiązał w swoim programie do postaci naszego Patrona, św. Jana Pawła II, który, jak wszyscy wiemy, kochał góry, a w Gorcach był wiele razy. Ponadto pani dyrektor Barbara Konopka wręczyła nagrody w szkolnych konkursach: plastycznym i historycznym.

            Mimo obostrzeń postanowiliśmy nie rezygnować z tradycyjnego Quizu „Ochotnica wioska nasa”. Co roku, oprócz drużyn uczniowskich, rywalizują w nim reprezentacje nauczycieli, rodziców oraz radnych i wszyscy, rzetelnie przygotowani, odpowiadają śpiewająco na pytania.

            W tym roku w quizie wzięły udział drużyny klas 4-8 oraz nauczycieli i jak można się było spodziewać, rywalizacja była niezwykle zaciekła! Drużyny były wspaniale przygotowane, a najlepsi spośród uczniów okazali się szóstoklasiści. Wszystkim serdecznie gratulujemy wiedzy oraz przede wszystkim chęci do jej poszerzania!

            21 maja przenieśliśmy się do amfiteatru przy Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej. W tym dniu swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości: pan Tadeusz Królczyk, Wójt Gminy Ochotnica Dolna, pan Maciej Mikołajczyk – Przewodniczący Rady Gminy, pani Maria Chlipała- Gołdyn – zastępca Przewodniczącego Rady Gminy, pan Leszek Ciężobka – wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu, Państwo Kierownicy Wiejskich Ośrodków Kultury naszej gminy: Monika Jagieła, Zdzisław Błachut oraz Jan Ligas, pani Monika Groń – Kierowniczka Gminnej Biblioteki Publicznej w Ochotnicy Dolnej, pan Wojciech Mulet – właściciel Skansenu Studzionki, autor wielu publikacji historycznych, pani Aneta Dłubacz, Przewodnicząca Rady rodziców naszej szkoły, nauczyciele historii, którzy przygotowali uczniów do V Gminnego Konkursu Historycznego – panie Krystyna Koper, Zofia Król i pan Mariusz Chrobak oraz uczniowie – laureaci konkursu. Na widowni zasiedli uczniowie klas 7-8 wraz nauczycielami oraz rodzice, którzy oklaskiwali występy swoich pociech.

            Obok występu NUCICEK niezwykle ważnym punktem programu było rozdanie nagród laureatom V Gminnego Konkursu Historycznego. Nagrody ufundował Wójt Gminy, pan Tadeusz Królczyk, który także wręczał je laureatom. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom fantastycznej wiedzy!

            Dni Regionalne zostały zorganizowane przy współpracy z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Ochotnicy Dolnej – dziękujemy paniom Monice Jagiele oraz Halinie Jagiele za ogromne wsparcie, pomoc i życzliwość. Z ramienia szkoły organizacją uroczystości zajęły się panie Agata Chlipała, Małgorzata Kędzierska i Agnieszka Dyda.

            Serdeczne podziękowania kierujemy do pań Lucyny Kozub i Moniki Pasiut za przepiękne zdjęcia, na których uwiecznione zostały obydwa Dni Regionalne.

            Agnieszka Dyda

            Galeria Dzień Regionalny w szkole 

          • Akademia Poniedziałkowa - Przemoc

          • 10 maja o godzinie 1430, kolejna odsłona z cyklu Akademia Poniedziałkowa. Tym razem dowiemy się co to jest przemoc, jakie są jej formy i rodzaje, jak wygląda cykl przemocy. Ponadto osoby uczestniczące dowiedzą się, jak radzić sobie w sytuacji wystąpienia przemocy w domu, ale także jak się zachować, będąc nieinstytucjonalnym świadkiem przemocy. Jakie podjąć kroki, gdzie zgłosić powyższą sytuację, od kogo otrzymać pomoc.

            Powyższy cykl poprowadzi certyfikowany specjalista pracy z osobą doświadczającą przemocy – Beata Lutomska

            Przypominamy, że uczestnictwo jest anonimowe i bezpłatne, ewentualne pytania można zadawać na czacie, bądź umówić się na spotkanie w Centrum Wsparcia i Rozwoju Rodziny – tel. 509872597.

            Zapraszamy serdecznie.

          • Dzień Ziemi

          • 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi. W tym dniu w budynku szkoły przebywała tylko zerówka, która jednak niezwykle aktywnie uczestniczyła w zorganizowanych wówczas akcjach, promujących dbanie o środowisko (choćby inicjatywa Samorządu Uczniowskiego, by w tym dniu wszyscy ubrali się na zielono). Tydzień później, tuż po powrocie do szkoły także pierwszoklasiści zaangażowali się w działania proekologiczne - wspólnie posprzątali najbliższą okolicę naszej szkoły.

            Agnieszka Dyda

          • Nauczanie hybrydowe w SP im. Jana Pawła II

          • 26, 28, 30.04. 2021r. poniedziałek, środa, piątek - klasy 2 i 3 nauka stacjonarna zgodnie z podziałem godzin (Liczba uczniów razem 28). Wtorek, czwartek nauczanie zdalne.

            27, 29.04. 2021 wtorek, czwartek - klasy 1a i 1b nauka stacjonarna zgodnie z podziałem godzin (Liczba uczniów razem 29). Poniedziałek, środa, piątek nauczanie zdalne).

            Świetlica dla uczniów przebywających w danym dniu w szkole jak zwykle.

            Dowozy jak zwykle.

          • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

          • Niech ten szczególny czas niesie wzajemną życzliwość, a w sercach na nowo zagości radość i poczucie bezpieczeństwa.

            Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych

            życzą

            Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ochotnicy Dolnej

          • Baśniowe ostatki

          • 16 lutego 2021 r. - w ostatni dzień karnawału - odbyły się w naszej szkole Baśniowe Ostatki dla klas 0 - III. Dla każdej klasy oddzielnie.
            W każdej grupie najpierw wspólnie czytaliśmy fragmenty ulubionych książek, następnie wręczono nagrody w konkursie plastycznym KOCHAM CZYTAĆ!!!
            Po części oficjalnej bawiliśmy się na BAŚNIOWYM BALU. Dzieci oraz opiekunowie wystąpili w przebraniach. Po szkole hasały więc księżniczki, wróżki, czarownice, smoki, misie czy suberbohaterowie. Pojawił się nawet gangster i muszkieter!
            Podczas balu rozstrzygnięto konkurs na najciekawsze  przebranie za postać baśniową lub literacką i wręczono nagrody.
            Zabawa była wyśmienita!!!!
            Wydarzenie przygotowała biblioteka szkolna we współpracy z wychowawcami klas 0 - III.


            Agata Chlipała

          • Szanowni Rodzice!

          • Od poniedziałku 18.01.2021 r. uczniowie klas I-III wracają do nauczania stacjonarnego.

            Do szkoły przychodzą tylko dzieci zdrowe - dzieci zakatarzone, kaszlące, z temperaturą zostają w domu - bardzo prosimy, aby tego przestrzegać.

            Obowiązują na terenie szkoły wszystkie dotychczasowe procedury:

            1. Uczniowie w drodze do i ze szkoły mają maseczki - także w przewozie.

            2. Dezynfekują ręce przy wejściu do szkoły.

            3. Każda klasa ma zajęcia w swojej sali lekcyjnej.

            4. Przerwy będą organizować wychowawcy tak, aby dzieci ze sobą się nie stykały.

            5. Dzieci dojeżdżające oczekują na przewóz o tej samej porze i w tych samych miejscach jak dotychczas.

            6. Świetlica działa jak dotychczas.

             

            Z poważaniem

            Barbara Konopka

          • Ferie zimowe

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,

            w imieniu Ministra Edukacji i Nauki proszę o przyjęcie najserdeczniejszych życzeń na Nowy Rok: zdrowia, radości i wszelkiej pomyślności w 2021 r.

            Początek nowego roku to równocześnie rozpoczęcie ferii zimowych. W tym roku szkolnym odbędą się one dla uczniów z całego kraju w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był jednak inspirujący, dlatego przygotowaliśmy ciekawą ofertę dla uczniów i ich rodzin.

            Ferie z TVP

            Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe – to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych, 20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki. Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

            Więcej informacji „Ferie z TVP” – wyjątkowa propozycja dla rodzin - Ministerstwo Edukacji i Nauki - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

            Akcja „Ferie bez nudy”

            Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy” to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

            Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

            Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji nauczycielom, uczniom i rodzicom.

            Łączę wyrazy szacunku

            Anna Ostrowska

            Rzecznik Prasowy MEN

             

          • Informacja

          • W związku z ustaleniem terminu ferii zimowych w bieżącym roku szkolnym przez MEN - ulegają zmianie dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych (tzw. dyrektorskie), wolne z 4 i 5 stycznia 2021 roku zostaje przeniesione po pozytywnym zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną na 29 i 30 marca 2021 roku.

          • Kiermasz książek

          • Drodzy uczniowie, rodzice oraz nauczyciele.

            Zapraszamy do skorzystania z propozycji kiermaszu książek Księgarni Tuliszków. Tradycyjnie w naszej szkole co roku jesienią odbywa się taki kiermasz. Wiemy więc, że jest to solidna księgarnia, a ceny są naprawdę przystępne.

            W tym szczególnym roku szkolnym Księgarnia proponuje społeczności szkolnej, więc uczniom, rodzicom i nauczycielom kiermasz internetowy, w którym oprócz możliwości wygodnych i atrakcyjnych zakupów książek, otrzymujemy możliwość wsparcia naszej biblioteki. Po zrealizowaniu każdego zamówienia, które w uwagach zostanie opatrzone kodem szkoły: M.NOX.OCHOT.GS2, do skarbonki naszej szkoły zostanie odłożona kwota 15% tego zamówienia, którą wykorzystamy na dowolne książki do biblioteki. Zasady tej akcji opisane są w załączniku, a szczególnie użycie kodu, które uprawnia do gratisów dla szkoły.

            Link do strony internetowej Księgarni https://www.ksiegarnia-tuliszkow.pl/

            Link do oferty kiermaszu http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html

            Agata Chlipała

          • 102 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

          • Wszyscy już przywykliśmy do tego, że bieżący rok szkolny jest wyjątkowy i inny niż poprzednie. Budynek szkoły jest prawie pusty, znakomita większość uczniów i nauczycieli pracuje ze swoich domów. Dlatego organizacja obchodów Święta Niepodległości przypadła w udziale naszej zeróweczce, która jako jedyna pozostała na posterunku (czyli w szkole).

            Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką swojej wychowawczyni, pani Marty Chryczyk, przygotowały krótki występ z okazji tego ważnego święta narodowego. W odświętnych strojach i z barwami narodowymi odśpiewali wspólnie Hymn Polski. Nie zabrakło także elementów regionalizmu, wszak patriotyzm to miłość i szacunek nie tylko do Ojczyzny ale także do tzw. Małej Ojczyzny.

            Zapraszamy do obejrzenia występów naszej zerówki, które możecie znaleźć pod adresem:

            ​​​​​​​