• PRZERWA NA CZYTANIE - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

• Nasza szkoła wzięła udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji PRZERWA NA CZYTANIE - bicie rekordu w czytaniu na przerwie.
            Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.
            Dlatego w dniu akcji uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i na jednej przerw wyszli na korytarze, by pogrążyć się w lekturze. W akcji wzięli udział wszyscy obecni tego dnia uczniowie i nauczyciele – razem 185 osób.
            Tego dnia p. Dyrektor Barbara Konopka wraz z bibliotekarką odwiedziły klasę pierwszą, by poczytać uczniom oraz wręczyć im przygotowane przez Instytut Książki „Pierwsze abecadło” – Wyprawkę Czytelniczą dla pierwszaka w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”.

Agata Chlipała