• Wycieczka klasy IV

• 08 października 2021 roku uczniowie klasy czwartej wraz z wychowawczynią i panią Moniką mamą jednej z uczennic uczestniczyli w wycieczce do Woli Kroguleckiej i Starego Sącza.
            Najpierw odwiedzili Klasztor Klarysek w Starym Sączu, który został założony w 1280 roku.
            Oglądali dziedziniec klasztorny i furtę. Następnie przeszli przez Bramę Seklerską. Brama ta jest wyrazem przyjaźni i sympatii pomiędzy Węgrami i Polską: na pamiątkę kanonizacji błogosławionej Kingi, która pochodziła z Węgier. Ponoć, kto przejdzie przez Bramę Seklerską, tego szczęście nie ominie. Następnie wzdłuż murów klasztoru doszli do Ołtarza Papieskiego. Tam odwiedzili Muzeum Papieskie i oglądali Ołtarz Papieski, który został wzniesiony jako budowla tymczasowa, w celu odprawienia przez papieża Jana Pawła II 16 czerwca 1999 mszy świętej związanej z kanonizacją świętej Kingi. Po zakończeniu uroczystości podjęto decyzję o pozostawieniu go na stałe. Uczniowie kl. IV mogli bardziej poznać postać Wielkiego Polaka Jana Pawła II, który jest patronem naszej szkoły. Kolejnym punktem wycieczki był plac zabaw z licznymi atrakcjami. Potem uczniowie udali się do Woli Kroguleckiej, by z tarasu widokowego Ślimak podziwiać panoramę Doliny Popradu. Niestety widzieli tylko „morze mgły”, ale i tak humory wszystkim dopisywały. Ostatnim i chyba najlepszym dla uczniów punktem wycieczki był pobyt w McDonald’s.
            Była to pierwsza integracyjna wycieczka klasy czwartej. Czwartoklasiści zgodnie stwierdzili, że wyjazd był udany
            .

• Wybory do SU

• 28.09.2021r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Brali w nich udział uczniowie klas 4-8. Nad przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza, w skład której weszły nasze ósmoklasistki.

Do Rady Samorządu weszli:
            Antoni Tarchała (klasa 7) - przewodniczący
            Zuzanna Gołdyn (klasa 8b) - zastępca przewodniczącego
            Sebastian Kozielec (klasa 5) - sekretarz

Opiekunami SU zostali pani Agata Gołdyn oraz ks. Piotr Tajak
            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka klas VIII

• Korzystając z pięknej jesiennej pogody (co jeszcze wczoraj wydawało się niemożliwe) uczniowie klas ósmych wybrali się dzisiaj (1października) na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Celem była Dolina Kościeliska i znajdujące się na jej końcu schronisko na Hali Ornak. Po drodze odwiedzili jedną z kilku jaskiń (Smoczą Jamę) do której oprócz niezwykle malowniczego Wąwozu Kraków prowadziła...drabina i łańcuchy! Było niesamowicie.
            Bardzo serdecznie dziękujemy pani Ani, naszej przewodniczce, która pokazywała nam dzisiaj te miejsca a przy okazji przekazała nam wiele cennych informacji i historii. Opiekę nas naszymi uczniami sprawowały panie: Agata Chlipała, Agnieszka Dyda, Maria Michałczak i Katarzyna Podgórska.