• MAŁY MISTRZ

• logo projektu

„Ruch jest w stanie zastąpić prawie każdy lęk, ale wszystkie lęki razem wzięte nie zastąpią ruchu”.

Wojciech Oczko

W klasie II kontynuowana była realizacja programu Ministerstwa Sportu i Turystyki pod nazwą „Mały Mistrz”.

Celem tych zajęć jest:

- rozwijanie wszechstronnej sprawności fizycznej dzieci w wieku szkolnym,

- monitorowanie ich stanu zdrowia.

Dzieci w tym wieku mają naturalną potrzebę i chęć fizycznego wyżycia się oraz „głód ruchu”. Ważnym jest, aby ten okres w życiu dziecka był wypełniony dużą ilością gier i ćwiczeń, zwłaszcza na świeżym powietrzu.

Uczniowie, po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymywali kolorowe odznaki, które wklejali do legitymacji „Mały Mistrz”. W bieżącym roku szkolnym uczniowie zdobyli sprawności: pływaka, piłkarza, saneczkarza, lekkoatlety oraz tancerza.

Dzieci bardzo lubią te zajęcia, chętnie w nich uczestniczą. Podczas nich uczą się „zdrowej” rywalizacji, a także poprzez integrację w grupie uczą się odpowiedzialności i dyscypliny.

Zajęcia odbywały się 1-raz w tygodniu po 1 godzinie lekcyjnej. Zajęcia prowadziły panie: Maria Barnaś –nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Maria Michałczak -  nauczycielka wychowania fizycznego.