• Indywidualne konsultacje

12. III - dzień otwarty

9. IV  - dzień otwarty

17. V - dzień otwarty

Zasady współpracy z rodzicami:

1. Rodzice uczniów mają prawo do informacji o postępach dziecka w nauce i zachowaniu, w związku z tym powinni utrzymywać systematyczny kontakt z wychowawcą klasy i nauczycielami.

2. Rodzice mają prawo zgłaszania uwag i propozycji, które mogą usprawnić pracę szkoły, uczestniczyć w działalności Rady Rodziców oraz współorganizować z wychowawcą imprez klasowych, wycieczek, itp.

3. Wychowawca z początkiem roku szkolnego zapoznaje rodziców z dokumentami regulującymi życie szkoły i udostępnia do wglądu.

4. Rodzice w trosce o dobro dziecka powinni informować wychowawcę i/lub nauczycieli o trudnej sytuacji zdrowotnej (przewlekłych chorobach, przyjmowanych lekach), rodzinnej lub materialnej.

5. Rodzice mają obowiązek informować wychowawcę o posiadaniu przez dzieci opinii, orzeczeń wydanych przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne lub inne instytucje, mogące mieć wpływ na proces dydaktyczny i wychowawczy.

6. Obowiązkiem rodziców jest uczestnictwo w zaplanowanych w każdym roku szkolnym zebraniach klasowych.

7. Formy kontaktów rodziców ze szkołą: zaplanowane zebrania, zebrania wynikające z aktualnych potrzeb klasy, zaplanowane konsultacje, indywidualne rozmowy z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcą, kontakty telefoniczne z dyrekcją, nauczycielami, wychowawcą, przy czym:

• kontakty telefoniczne z nauczycielami i wychowawcami wyłącznie w godzinach pracy, tj. 8:00 – 16:00,
          • informacji na temat postępów w nauce i zachowaniu dziecka udziela się wyłącznie rodzicom lub opiekunom prawnym.
          • w spotkaniach rodziców z dyrekcją, wychowawcą czy nauczycielem nie mogą brać udziału osoby postronne.
          • w spotkaniach rodziców z dyrekcją, wychowawcą czy nauczycielem mogą brać udział inni pracownicy szkoły, ewentualnie specjalista (pedagog, psycholog, logopeda itp.)

8. Na zebraniach klasowych wychowawca sporządza listy obecności rodziców; kontakty indywidualne i telefoniczne wychowawca odnotowuje w dzienniku.

9. Wychowawca może wysłać do rodziców wezwanie pisemne, jeżeli brak jest kontaktu ze strony rodziców lub wymaga tego sytuacja (nieobecność na zebraniach, niezgłoszenie się na ustną lub telefoniczną prośbę nauczyciela).

10. W przypadku planowanego dłuższego wyjazdu rodzice są zobowiązani do osobistego powiadomienia wychowawcy o przekazaniu obowiązków opiekuńczych nad dzieckiem innej osobie (pisanie usprawiedliwień, kontakty ze szkołą).

11. Rodzic powinien osobiście pisać usprawiedliwienia i zwolnienia z lekcji, podając przyczyny nieobecności dziecka.